Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Xerxa - Ai  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

28/03/2009

2009-03-28T17:46:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ai" kënduar nga Dorina Xerxa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dorina Xerxa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Silvana Rusi - Ai

Ref (2x)
Aii kur mo ska me mpas
jo nuk mun mo,jo nuk mun mo
Aii vec veten e ka dasht
e me mpas mo,jo nuk mun mo

Ndal,mos thuj gjo,e e ndal
prej teje jam lodh
ti me fjal
fjalen mos ma thuj ti jo mos ma thuj jeeejj
Sjam e vetme,gabime me sene konkrete
Un kom bo,e ti je lodh
Prej atynee prej atynee

Ti sjeijei,i rendsishem nuk jeei
As i vetdijshem nuk jeei,se ca ke hup

Ref (2x)

Spo du me tfol,as spo du me fol
Krejta ti i the,
kur kem bashk i the,kur kem bashk i theee
Tash larg meje je,ti larg meje je
si pa vler e le,dashnin tone leeee

I bezdisshem i padobishem
ti je bo si nuk e kupton
Sa neveritshem kur tgjithe e dishin
se ca mke boooo

Ti sjeijei,i rendsishem nuk jeei
As i vetdijshem nuk jeei,se ca ke hup

Ref (2x)

Anjeza Branka - Ai

Verse 1:
Sa shum fjal mke thon cdo nat
Sa her me mu ke dal tjeter ke pa
Tjeter ke pa

Do kisha dash un ty me t'fal
Po ti veten nuk je tu nal jo
Jo nuk je tu nal

Bridge:
Nji loj me mu nji loj me tjera
Cdo nat ndryshe ishte era
Un bej sikur s'kuptoj
Nji loj me mu nji loj me tjera
Skom faj se ti je pa vlera
Ti bej un kto s'guxoj

Refren:
Ai ai zemren ai ai
Zemren ma nali
Ma nali (2x)

Verse2:
Shancin se ke ti , me u kthy te ti jo
Nuk ja vlen mo
Pendes nuk po ni, e nj me tmir se un jo
Nuk e gjen mo

Luana Vjollca - Ai

REF.:
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki ku shkon!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki kurgjo!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu ti s'ki vler!"
baby, ti mo tek un
nuk munesh me marr er

Le tash s'po hina fellit
un kom ba qysh ti ke dasht
mos thuj mo qe un kam faj
un hala kom FEELINGS
un s'e ndjej qe kom ba faj
pys se qa boj sot aman

Aman more
pytin krejt po s'te vjen marre
thirrem ti mos ki marre
ngoje zemren s'ka marre
o jo, jo, jo
nuk te japim me shum koh
po nuk erdhe, krejt e lo
deshte s'deshte mo s'kam koh

REF. 2x:
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki ku shkon!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki kurgjo!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu ti s'ki vler!"
baby, ti mo tek un
nuk munesh me marr er

E ki nje drit mes tynelit
quni e ke dhe nje shans
edhe pse po m'dukesh OUT
mendoja met pa njihere
mbase kemi prap diçka
gjithçka n'menje une kam

Aman more
pytin krejt po s'te vjen marre
thirrem ti mos ki marre
ngoje zemren s'ka marre
o jo, jo, jo
nuk te japim me shum koh
po nuk erdhe, krejt e lo
deshte s'deshte mo s'kam koh

REF. 2x:
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki ku shkon!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu s'ki kurgjo!"
Ai po m'thot:
"Mo pa mu ti s'ki vler!"
baby, ti mo tek un
nuk munesh me marr er

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dorina Xerxa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet