A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dossty është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dossty ndryshe Petrit emri i vertet, jeton ne Prizren perkatesisht ne Ortakoll. Vazhdon ne shkolle te mesme. me prejardhje nga Mushtishti ku aty dolen shum talent te muzikes shqipe. Ka jetuar ne Zvicer deri para disa viteve dhe eshte kthyer ne vendlindje. Është pjesë e Grupit AU Records (Armata Ujqve) dhe ka disa bashkëpunime te sukseses'shme me Repistat BiG WoLF, BonSaTon, No-One. Më datë 23 Janar 2012, Nasty publikojnë videoklipin "Baby", në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

AU Records

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Timi Novoberda (Tim)

Arbër Kurtaj

Lav'da

Nush

3 Treshi

Buta

Bigg V

Xhema Aka Jemayli

Oran G

Lil Ami


Tags: Dossty, Dossty

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019