Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dossty - Mam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mam".
3. Video është e këngës "Mam", por nuk këndohet nga Dossty.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dossty - Mam  (Feat. Tishi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/12/2016

2016-12-10T18:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mam" kënduar nga Dossty.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dossty i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xheloo. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pjesa 1:

Asnjeher bosh nuk rrinte pjata
Cdo jave zgjuar netve t'gjata
Ne spitale nuk hidhja hapa
Sa here vija para e pata
Nuk me linte te mesoja vetem
Nuk me linte te grisja fleten
Me mesoj t'thoja te verteten
Dhe pse sdija shume per jeten
Cdo dite prane dhe ne mendime
Nuk m'le vetem m'rri pas shpine
Si n'tregime n'doren
Jane shenuar ato mundime
Vitet ikin tani jane larg
I rikthej prap te ky varg
Kthehem prap si rruge me hark
Tani n'memorje ngrihet cark
Nuk do doja ta ndaloja
Ndjenjen time ndaj po thoja
Hape zemren dhe tregoja
Rrugen doren hapat ngroja
Cdo gje doja tja dhuroja
Dhe tani do tja dhuroj
Ska me bukur se nje ndjenje
Kur me ze po ja dergoj

Ref:
Mama do te dua per jete mama
Edhe kur tjem larg te lutem falma
Mama per ty jap dhe jeten mama
po arrij qellimin te lutem prit ma

Pjesa 2:

Eshte dikush qe me kupton
Eshte dikush qe me afron
Eshte dikush qe me mendon
Ne cdo dite qe po kalon
Ora iken skthehet mbrapa
Ne cdo varg kujtoj kto hapa
N'rrugen time vuri kllapa
Nuk me la te ikja prapa
VIj ne jete nga hapa tua
M'ke marr hua nuk me thua
Plot kto vite pune per mua
Do te dua do te dua
Dal ne jete nga duart tua
Mundi jot nuk u harrua
Koha jone nuk u mbarua
Do te dua do te dua
Flas per ty
dhe per cdo gje qe ti me ke kushtuar
Nuk dua tjem ngatrruar
Per ndonje gje qe mke treguar
Dua tjesh krenar per mua
Leri tjeret te thone cte duan
Se kto fjale per here do mbesin
Dhe tani prap e kuptuan
Duart tua kurre s'u shuan
Per treguar c'perjetuan
Dhe tani me mire se kurre
Kte respekt e merituanMë Shumë Këngë Nga Dossty:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë