Më mbaj mend (për 1 muaj)

Double T & Artur - Kapuçat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Double T
S’pertojm vijm e t’ndali
Lekun nuk ta falim
Vij un’ bashke me shokin
Banda pret sinjalin
Vijm ta marrim mallin
Lagjen krejt ta kallim
Kta i shef si t’fort
Ti me ta na tallim …
S’kem fjal’ po vepra
Shok neper gazeta
Krimi droga n’xhepa
Shteti tu prit per cepa
Bertasi Liri jo vet sot po sa t’jet jeta
Se dhe na punum fort nuk I bom kot kto letra
Kem rrezikun afer
S’na mbajten me hater
Prangat n’dor’ edhe dhoma 3 me 4
Po c’aty mrena do njerz si patem afer
U pajtum t’gjith’ pranum fatin qe e patem
Po vjen banda me motora vrrum vrrum
Bohet vendi shkrum shkrum
Gjuhet paraj lum lum
Tash po dojna shum sum
Kercet shoku n’plum plum
Jo nuk lodh hic se ai vet gjun
Hekri osht automat du pare jo dukat
Mos e zgjat t’lo sakat
24 dite/nate 35, 67
Jom n’banes tash n’krevat
Ref
Kapucat n’kry n’mes nates
Un’ du pare shoki don pare
Ti rujna lekt si n’bankomat
Kto krime gjigande dalin direkt prej bande
(x2)
Kapucat n’kry n’mes nate
Un’ du pare shoku don pare
Ti rujna lekt si n’bankomat
Kto krime gjigande dalin direkt prej bande
Artur
Hala rrugve jam tu patrullu sende
Hala jeta s’o e qete vec mushet me probleme
E si kam kurr’ nuk kam hy n’pun tjerve
N’pun tem o rrezik
Kshuqe ma mir’ ndrim teme
Se na z’dum fam’ solo cash tako
Jena n’rrug me nje 500 kubik mato
N’Milano kena cuna loco
Cash met choco coco
Bmw,Audi xhamat jan normal t’zi
Ku rri un’ vjen leki
Heket malli rrin hekri
E s’vjen shteti Ghetto veni
Ghetto shoki,edhe qeni ju pse lehni
(x2)
Kapucat n’kry n’mes nate
Un’ du pare shoku don pare
Ti rujna lekt si n’bankomat
Kto krime gjigande dalin direkt prej bande

Ref
Kapucat n’kry n’mes nates
Un’ du pare shoki don pare
Ti rujna lekt si n’bankomat
Kto krime gjigande dalin direkt prej bande


Ky tekst u dërgua nga E.ShDouble T & Artur
Publikimi: 28/09/2023
Teksti: Double T & Artur
Video Produksioni: EGO Films
Produksioni: Princ1
Orkestrimi: Plug Beats


Double T & Artur - Kapuçat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kapuçat".
3. Video është e këngës "Kapuçat", por nuk këndohet nga Double T & Artur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Double T:


Komente 0