TEKSTESHQIP

Doza
Tjeter Njeri
Lyrics

Vitet ikin shum shpejt
Si dje me duket kur i mbusha 18
Kisha mendje te qet
Asnje problem,asnje siklet
Jetoja n’tjeter realitet
Ku gjithcka ishte perfekt
E shikoja boten
Me naivitet
Me t’vertet nuk gjej dot fjale
Me i pershkru ato vite
Zot po kerkoj arsyet
Pse ne mendje mi skalite
I kam para syve tgjitha
Ato momentet kritike
Qe m’dhan mesime jetike
T’falenderoj qe m’trondite
Isha nmes t’erresires
Zgjata doren me ngrite
Thell ne mendje m’pershperite
Shko shkelqe si rreze drite
Prej asaj dite
Kam bo ndryshime drastike
U zhduk nga zemra ime
Cdo pik frike,tash…
Eci n’rrugen qe zgjodha
Se ku do m’nxjerri se di
Po asnjeher nuk u pendova
Qe besova tek ti,Kur m’the…
Dielli lind serish
Do kaloj kjo stuhi
Jam krenar qe su dorzova
E sot jam tjeter njeri… 2X
S’jam ai Doza qe mban mend
Sot jam tjeter njeri
Yeah my G,31
Ndryshimi im po tbon cudi
Nuk rri mo rrugve tu e gdhi
Neper cepa tu pi
I kam kalu ato faza
Kam tejkalu cdo kufi
Tash me therrasin zotri
Kudo ku shkoj m’rrespektojn
Njerez jan rrit me keng’t e mia
Paragrafe m’dergojn
U vjen mire kur m’shikojn
Tu ndjek endrrat e mia
Te kthjelluar,te buzeqeshur
Dhe pa vese te kqija
Ktheva muziken ne aser
Mora zanate te tjera
Njeri me qellime t’qarta
Un nuk shkoj nga fryn era
Nese ke vite pa m’taku
Ateher zere se s’me njeh
Mos fol per mu,per jeten time
C’kam kalu nuk ki ide
Eci n’rrugen qe zgjodha
Se ku do mnxjerri se di
Po asnjeher nuk u pendova
Qe besova tek ti,kur m’the:
Dielli lind serish
Do kaloj kjo stuhi
Jam krenar qe s’u dorzova
E sot jam tjeter njeri… 2X

DËRGOI:
INFO
Autor i tekstit është vetë këngëtari, ndërsa orkestrimi dhe produksioni audio u krye nga Alandy.