TEKSTESHQIP

Dr. Mario Ademaj, Remzie Osmani & Ergita Bahja
Zemra Ime
Lyrics

REF.:
se un te thash, dashurine merre avash,
un te desha dhe ste lash, zemren tend kurr s'humbas
a te kam then sa te du, zemra ime oqean blu,
a me don apo sme do, a me don sa un te du

A e din apo se din qe syt e mi per ty shkelqen
a me do, apo sme do moj yje bote
zemra ime, me zemren tende,
dashuri je, ti je vajze pe endrre

sic te desha dije, do te dua neser,
kur te jap un fjalen, spo te mbaj kot me shprese

Ti moj capacule, moj vajze meriton 1,000 lule,
Si qelli, diellit i duhet, ashtu dhe ti per mu je

REF.:
se un te thash, dashurine merre avash,
un te desha dhe ste lash, zemren tend kurr s'humbas
a te kam then sa te du, zemra ime oqean blu,
a me don apo sme do, a me don sa un te du

a me thua a me don ti? ne veshtirsir a me nderron ti?
moj cdo nat ke enderron ti? a me thua cfar kerkon ti?

Kur te jem i merzitur, a do mbesh te buzqesh
A akoma do me duash, neqofse i kam un boshe xhept

A do japesh zemren tende, ne momentet kur me duhesh,
apo ngrihesh edhe iken ne momentet kur une vuaj

Jo jo sjam MC Kresha, as Ledri,
po kendoj nga zemra, kaq e di
sidomos per temen e dashurise
eshte krejt kollaj kur ke vajze si ti

Se ma mori mua frymen me te pare bre,
lumt si prinderit tuaj qe te rriten, Proud padre
Dhe boteroren e fitoj per ty si Mbappe'
Se sa te kem un ty prane meje, ska gje qe na ndan ne

Let other people gossip
while we sippin on our Latte'
You so sweet,
Like Albanian chocolate'

Zemren ke te madhe, dhe trupin elegante
plot me bukuri, po fare arrogante'

REF.:
se un te thash, dashurine merre avash,
un te desha dhe ste lash, zemren tend kurr s'humbas

a te kam then sa te du, zemra ime oqean blu,
a me don apo sme do, a me don sa un te du
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe ky materiali muzikor ka ardhur para një audience më të gjerë i kompletuar në spektrin vizual me klip muzikor, video produksionin e të cilit e përgatiti Nevion Shaho. Videoklipi u publikua me datë 4 Gusht 2023. Për këtë këngë ka punuar tekstin Dr. Mario Ademaj, ndërsa për produksionin është kujdesur Ultra-Beats.