A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remzie Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  594
  • Vendlindja:
  • Mushtisht 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Remzie Osmani është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti dhe është mbështetur nga mësuesi i gjuhës shqipe Ali Selmanaj. Anëtare e shoqërisë kulturore artistike "Afërdita" nga Mushtishti dhe "Jehona" nga Theranda (Suha reka). Turneu i parë nëpër Kosovë dhe Maqedoni me shoqërinë kulturore artistike "Afërdita" në vitin 1978...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Motra e

Nexhat Osmanit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Për Mua Je Kryevepër (2012)

Kafe Muhabet (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Dikur (2009)

Jeton Dashuria Jone (2008)

Moll E Kuqe (2008)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Hajde Luj Hajde Luj (2007)


» Dërgo Një Këngë »

Mos U Kthe
Gjerdani I Dashurisë
Fale Dashurine
Po Martohemi
Pse U Ndam
Mori Nane
Ah Bre Djal
Diamant
Zemrat Thurrin Vargje
Ah Moj Grue


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Mihrije Braha

Violeta Kukaj Retkoceri

Alberie Hadergjonaj

Vjollca Haxhiu

Ava Max

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Genta Ismajli


Tags: Remzie Osmani, Remzije Osmani, Remzie Osmani, Remzija

Remzie Osmani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019