A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhat Osmani

Tags: Nexhat Osmani, Nexhati, Negjat Osmani

Nexhat Osmani është një këngëtar shumë i njohur dhe këndon kryesisht Popullore Moderne. I lindur ne nje fshat, i cili ben pjese ne fshatrat perparimtare te Kosoves, pra Mushtishti, qe aty filloi hapat e pare te ngjitjes ne skene. Nexhati si krah te djathte per fillimet e karrieres se tij e ka pasur motren, pre Remzien, me te cilen kane korrur nje sukses te madh. Ka edituar nje numer te madh kengesh, disa prej te cilave jane te perfshira ne tre albumet e tij. Fillet e tij ne muzike shenohen ne vitin 1993, me disa kenge te cilat nuk p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Nexhat Osmani ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  127

Hajde Merre Zemrën (2016)

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Embelsira (2012)

Kafe Muhabet (2011)

Qaj Moj Zemer (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Hileqare (2009)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Jeton Dashuria Jone (2008)


» Dërgo Një Këngë »


Spektator
Pa Facebook
Ku Ke Ikur
Fjala E Urte Popullore
Fukara
Kollaj Kollaj
Humbi Dashuria
Kur Ke Dashuri
Jemi Nda Per Nje Fjal
E Ke Hallall

Përkthime (6)


Nexhat Osmani në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018