A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Majk - Nuk Dorezohna


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  127

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/02/2019

2019-02-22T13:00:07

Muzika & Teksti:

Majk

Muzika & Produksioni:

Cricket


Jom kon ni djal i vogel, me ambicie tmdhaja
Andrra e tij u kon, me mrri n’maja
Rrugen qe zgjedha,mure te nalta
Kur u nisa n’to kurgjo nuk pata
Kom lyp dashni, kom gjet urrejtje
Kom lyp mundsi, dyert e mshelne
Kom lyp ndihme, ma kan' kthy shpinen
Kam nejt ftofte sikur n’dimer
Kan dasht mem honger si hiena
Arsye pse sot me plot, jom i ftofte si robot
edhe per ta skom ndjenja, skom ndjenja, o jo skom ndjenja
Ku je kon ti, kur skom pas rrugedalje
Deri dje mke sha, sot pom kerkon falje
Jom ai qe ne forcen e kom kthy pikllimin
Roli kryesor i kti filmi
Prej sfidave, nuk mtremet mu syni
Nese suksesi ka qels, kom ardh me thy drynin
E cka do qe bohet,
Ky shpirt luftari s’dorzohet

Jo nuk dorezohna, jo nuk dorezohna
Edhe nese o veshtir, une kom me luftu
Me mish e me shpirt per me mrri.

Urrejtjen prej teje, talentin prej Zotit
Ky djali eshte gati per sfidat, ne rrugen qe zgjodhi.
Vullneti me vete, une jom i forti
E nese bi, une qohna dhe pi morgit
E nese rrezohna prap, une qohna prap
Nese lendona pak ose bohna gjak
Une heci zhag, deri sa t'mrrij n’cak.
Synimi osht i kjart, vec suksesi
Mire se vin, pengesat ne rrugen qe eci
E nese rruga ngushtohet, e muret jon te nalta
Kallxoju qe nuk nalna!
N’ket xhungell, kom mbijetu me gjarpna
Mix i ndenjav, dashni e dhimbje mes dy zjarmav
Sa net pa gjume m’kane ik, jom kon gati dhe lotin me qite
S’me ka lon krenaria.
Shoku jem i ngushte, osht vetmija
Sjom egoist, vec ne dite ma t’kqija jom kon vet
Qata sot sma nin per ty, as st'dho respekt
Inati mka thon, mos u dorezo
Kur jom hi ne kete loje, e kom lon shpirtin ne to
Tu e majt kryt, nalt kah qielli
Mas shume ditve me shi, ma nfund dul dielli
FALEMINDERIT ZOT!
Se shkaku yt jom, ku jom sot
E per krejt juve, qe skeni pas besim ne mu
Gishti mesit, m’rrin qut

Jo nuk dorezohna, jo nuk dorezohna
Edhe nese o veshtir,
une kom me luftu
Me mish e me shpirt
per me mrri (2x)


Ky tekst u dërgua nga OltaKartolina (15)

U krijua nga erissa 2019-05-06 09:48:50
Ku je kon ti
Kur s'kom pas rrugëdalje
Deri dje m'ke sha
Sot po m'kërkon falje
U krijua nga K 2019-03-22 14:47:26
Vullneti me vete, unë jom i forti
E nëse bi, une qohna dhe pi morgit
U krijua nga Erla 2019-03-05 11:27:06
FALEMINDERIT ZOT!
Se shkaku yt
Jom ku jom sot
U krijua nga Gersa 2019-03-03 15:53:21
Tu e majt kryt
nalt kah qielli
Mas shumë ditve me shi
Ma n'fund dul dielli
U krijua nga Katii 2019-02-28 21:51:06
Urrejtjen prej teje
Talentin prej zotit
Ky djali është gati për sfidat
në rrugën që zgjodhi
U krijua nga sara 2019-02-24 17:03:49
Kan dasht me m'hangër si hiena
Arsye pse sot me plot
Jom i ftoht si robot
Edhe për ta s'kom ndjenja
Jo, s'kam ndjenja
2019-02-24 16:58:10
E çka do që bohet
Ky shpirt luftari s'dorzohet
2019-02-24 16:48:35
E nëse rrëzohna prapë
Unë qohna prapë
Nëse lëndona pak
Ose bohna gjak
Unë eci zhag
Deri sa t'mrrij n'cak
2019-02-24 16:46:48
Jom kon gati
dhe lotin me qitë
S'më ka lon krenaria
2019-02-23 20:56:03
Shoku jem i ngushtë
osht vetmija
2019-02-23 20:54:11
S'jom egoist
Veç në ditë ma t'kqija
jom kon vet
Qata sot s'ma nin për ty
As nuk t'dho respekt
2019-02-23 20:52:04
Nëse suksesi ka çelës
Kom ardh me thy drynin
2019-02-23 10:35:52
Jo nuk dorëzohna
Edhe nëse o vështirë
Unë kom me luftu
Me mish e me shpirt
për me mrri
2019-02-23 10:26:43
Jom ai që ne forcën
e kom kthy pikllimin
Roli kryesor i ktij filmi
Prej sfidave,
nuk m'tremet mu syni
2019-02-23 10:21:34
Mirësevin pengesat
Në rrugën që eci
E nëse rruga ngushtohet
E muret jan t'nalta
Kallxoju që nuk nalna!

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019