Dr.Nushi
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Mars 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  6

Dr.Nushi është këngëtar i njohur. Dr.Nushi eshte nje prej repereve me te mire te kosoves, ai krijon muzike per shume artiste te ndryshem, tani me neper revista po qarkullon lajmi qe ai eshte duke pergatitur kenge per Dafina Zeqirin dhe Dj.Bluntit.
ai eshte vetem nje djal i ri qe ka arritur te beje krijime mbreselendese. ai ka kryer shkollen profesionale " Hoxhe Kadri Prishtina" me 2009, ne prishtine
Ai pseudonimin dr.nushi e ka marrur ne lidheshmerine e dy pseudonimeve me 2006 si dr- i krijimeve te beatave-instrumentaleve por edhe si dr i repit , me kete shquhet ne repin shqiptare ndersa Nush e kane thirrur familja shoqenija.
Nushi ka krijuar edhemë 2006 shtepinë diskografik studiu e njohur per prishtinalite por mbi te gjitha edhe per rrethet e gjera kosovare!
ai ka bere bashkepunime me : depresionin, OGB, MISTERIOZ,Freedomin,Arlinden dhe shuem te tjere.
Albumi i tij i pare u publikua me 04.06.2009 i titulluar” Rap-Portim “.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  likremche