Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dren Selmani - Bota Jone  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/05/2017

2017-05-26T18:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bota Jone" kënduar nga Dren Selmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agon Goqi & Adea Goqi - Bota Jone

Agon
Kjo bote eshte e madhe
me shume ngjyra vezullon
me plot gezim e halle
qe shpirtin tone e pasuron.

Adea
Eni sbashku te gjithe
te kqijat ti harrojme
jetes sone plot me hare
rrugetimin t'ia tregojm.

Ref.
I dua kenget edhe vallzimet
se kto shpirtin ma sherojn
brengat dhe hallet te na skan vende
ne veq te bukren e kerkojme.

Armend Milla - Bota Jone

Kjo bote eshte si kashta...
Histori te lashta,
ndezin zjarr te madh,
pa tym, pa flake...
Nxin, djeg, ky zjarr,
i brishte, i bukur, barbar...
i brishte, i bukur, barbar...
Te zinj, te kuq, te bardhe,
te gjithe ne rradhe!

Dhe hi behet kjo bote,
mbaroi themi me kot,
loja nga e para nis,
kjo bote si nje feniks!

Kjo bote eshte si zjarri,
plot pasione te marri...
plot pasione te marri...
Djegin pa rradhe,
pa arsye, pa shkak...
Zjarr Sa shume,
flake kudo, tym...
jo nuk digjem, nuk vdes,
vec buzeqeshje shes!

Dhe hi behet kjo bote,
mbaroi themi me kot,
loja nga e para nis,
kjo bote si nje feniks!

Agenda - Bota Jone

ne nje qiell pa yje
ne nje diell pa drite
jeta si e pameshire
si nje leck me zvarit

ne mbrenda teje do t'shkri
une jetoj agoni
iluzione pa fund po me ngrrine
shpetimtari po mflen perjetesisht

frymen e fundit e thith
shpirti im tash po vi
po le gjurm prapa jetes time
dhe po vlen per nje porosi

ne planetin tone
vetem 2 jane
ne njeren gezim dhe harmoni
e ne tjetren vuajte roberri
Më Shumë Këngë Nga Dren Selmani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet