Drenusha Latifi
Drenusha Latifi
Drenusha Latifi
  • Vendlindja:
  • Kamenicë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Qershor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Drenusha Latifi është këngëtare e njohur. Drenusha Latifi ka mbaruar Shkollen fillore dhe ate te Mesmen në Prishtinë. Ka marrur pjese me shume Festivale.

Në Maj 2008, Drenusha Latifi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "S'te Kam Faj".

Më datë 29 Maj 2008, Gold AG publikon videoklipin "Bashke E Kallim", në bashkëpunim me Drenusha Latifi.

Në Maj 2009, Drenusha Latifi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ato Dite".

Në Korrik 2008, Drenusha Latifi merr pjesë në Çelësi Muzikor 2 me këngën "Ato Dite".

Më datë 15 Tetor 2009, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Te Ajo".

Më datë 8 Qershor 2010, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Ska".

Më datë 23 Mars 2011, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Aspak". Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 22 Qershor 2011, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Pasoja Dashurije". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Drenusha Latifi merr pjesë në Çelësi Muzikor 5 në vitin 2011.

Më datë 4 Qershor 2012, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Ani, Ani".

Më datë 28 Korrik 2012, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Future Love". Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 28 Dhjetor 2013, Drenusha Latifi publikon videoklipin "Oxygen", në bashkëpunim me Liridoni. Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shkumbin Nebihu. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: rossonerka rossonerka  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Drenusha Latifi »

Komente 0