TEKSTESHQIP

Drilon Shala
Mos Thuaj Mbaroi
Lyrics

me trego se ku gabuam ne te dy
jo nuk dua asnje peng
endrrat dhembin kur dikush i pret ne mes
isha un..ishe ti..
sa i zbrazur duket sonte ky qytet
nuk jam un as ti nuk je
asnje zhurme dhe rruget zbrazur jane
s'ka njeri ..nuk jemi ne

mos thuaj mbaroj
nuk eshte e vertete
ne zemer shiko ti
aty do me gjesh
mos thuaj mbaroj
as ti nuk beson
ne zemer,diku do te jem

jam njeri
te gjithe ne jete mund te gabojme
asnje fjale pse ti nuk flet
sa kujtime pa meshire i hodhem tej
isha une ..ishe ti..

mos thuaj mbaroj
nuk eshte e vertete
ne zemer shiko ti
aty do me gjesh
mos thuaj mbaroj
as ti nuk beson
ne zemer,diku do te jem

sot jemi larg
une e ndjej
njelloj per ne
nuk do te jete
vetem nje fjale
ti kohen pas ma kthe..

mos thuaj mbaroj
nuk eshte e vertete
ne zemer shiko ti
aty do me gjesh
mos thuaj mbaroj
nuk eshte e vertete
ne zemer shiko ti
aty do me gjesh
mos thuaj mbaroj