Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dringo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Drilon Selimi
 • Vendlindja:
 • Struge 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Dringo është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertet Drilon Selimi, por njihet ndryshe si DRINGO. Karrieren si Rap kengetar e filloI ne vitin 2011 ku filloj solo, me kengen Jeta n'rrug etj. Pastaj ne Vitin 2013 me kengen I Miss You, Drilon Selimi - DRINGO arriti te bente fansat per vete dhe ta pelqein shum ate. Ne Vitin 2014 me kengen (Gjak ta bej Mahallen) u prit shum mir nga fansat e tij. Më datë 30 Qershor 2015, Dringo publikon videoklipin "Money Order"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Terror A.K.A Shkupi

Wolfman

Cali

Tuzhi-G

Kook.1

Babarim

Liil Craizy

Alb-G

Scandali

EMI

Tags: Dringo, Drilon Selimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet