Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drion Shaqiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Drion Shaqiri është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ai është nxënës në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan. Drioni është nxënës i shkëlqyeshëm, finalist i garave në lëndën e gjuhës shqipe të organizuara në nivel shkollor e poashtu edhe në gara të gjuhës angleze në shkollën “Britanica” njëkohësisht është edhe nxënësi shkëqyeshëm i klasës së VI në shkollën e muzikës-piano në klasën e profesoreshës Hajrije Bislimi. Drioni që në moshën 6 vjeqare filloi të merret me muzikë dhe t’i ngjitet skenës. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Endi Muca

Renato Sakica

Eris Binaku

Dielli Veseli

Ylli Gexha

Dren Selmani

Rajan Kukaleshi

Venis Agaj

Lorent Mataj

Arion Gashi

Tags: Drion Shaqiri


Komente mbi këtë artist