A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Drita Ukaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Drita Ukaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Që ne rini DRITA UKAJ u interesua ne muzikë dhe duke u inspirua prej adhuresve se saj. Drita mori hapat e para në vitin 1999 si kengtare Professionale. Duke nisur si kengetare me nje folklor te paster Shqip, tashme Drita ka arritur të behet një nder këngëtaret me te njohura ne trojet Shqiptare. E kështu as bashkpunimet s’mungojnë për ketë talent te ri te muzikës. Drita morri pjese ne shume koncerte ne Europe. Ne vitin 2009 beri një boom tjetër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Edlira Biba

Lili Gjidodaj

Alketa Vejsiu

Kamela Islamaj

Çiljeta

Rezarta Shkurta

Eneda Tarifa

Ingrit Gjoni

Amarda Arkaxhiu

Jonida Maliqi


Tags: Drita Ukaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019