Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drita Ukaj - Ne Dasmen Tende Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne dasmen tende do te vij patjeter,
jojo si nuse por si plage vjeter.
Kurr te morrish goten per te grejt ndolli pje te teren,
se tjetren do ta mush me lot e mi.

Ref:(2x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.

Sot niqin vjet te boj njet premtim,
gijthmon do mbetesh veq shpirti im,
dhe pse ma vrave ti dashurin,
qofsh i lumtur, i lumtur perher o Dhondri im.

Ref:(3x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Jeta Kercovare.Drita Ukaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/08/2011


Drita Ukaj - Ne Dasmen Tende
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Dasmen Tende".
3. Video është e këngës "Ne Dasmen Tende", por nuk këndohet nga Drita Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Drita Ukaj:


Komente 0