TEKSTESHQIP

Dritan Ajdini & Mario
Shqiponje E Malit
Lyrics
(Feat. Mario)

[Mario]
Te isha djell te te zgjoja
te me shije drejt ne sy
Me mengezin ta tregoja
dashurin qe kam per ty

Të ishe hena te me flije
te ishe enderra qe shikoj
Te jap jete nga jeta ime
te kap krahet te fluturoj

{ Dritan Ajdini 2× }
O moj "Shqiponje e Malit" e jepja doren djalit e
ajde merre vallen o more djal
si shkom deti vale

{ Mario }
Ti je yll ne qiell te ndritur
un jam mali me debore
Ne kendojme kengen e zemres
hedhim valle dore per dore

Te shkojn lotet si shkon lumi
dhe kalon neper lendine te them sa shume te dua
O se ti me ngjan me shqiperine!!!

{ Dritan Ajdini 2× }
O moj "Shqiponje e Malit" e
jepja doren djalit e
ajde merre vallen o more djal
si shkom deti vale

DËRGOI:
INFO
Asgjë nuk iu la rastit, prandaj ky materiali muzikor u lansua tek audienca i ilustruar tejet mirë me videoklip muzikor, i cili u publikua më 27 Janar 2017.