Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritan Jashari - Këngë Për Iljaz Pashë Qokun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kush esht ai o nlidhje tprizrenit
qe po rri nkrah Abdyk behut
per me e lidh o besen e madhe
mos me i prek o trojet shqiptare
Iljaaz Qoku o Iljaz dibra
per bajrak tlindi kllobcishta

Refreni:
Iljaz Qoku,Iljaz pasha
n'priezren o po ndizet flaka
neper dallg o e neper prita
lum per djemt o qe rriti dibra

Kush esht ai o nfront t'thes alis
qe po i del o zot Camerise
i thot Evropes e Berlinit
mos mi shkul gurt e kufinit
heu Bis Mark se ktu ka burra
ku flet pushka ska vler vula

Refreni:
Iljaz Qoku,Iljaz pasha
n'priezren o po ndizet flaka
neper dallg o e neper prita
lum per djemt o qe rriti dibra


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Dritan Jashari - Këngë Për Iljaz Pashë Qokun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Iljaz Pashë Qokun".
3. Video është e këngës "Këngë Për Iljaz Pashë Qokun", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:


Komente 0