Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritan Jashari - Krisen Topat N'ate Zabel Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


KENGE PER MAHMUT DACIN (VERSIONI 2)

Krisën topat more n´at o zabal-e thuj o Mahmutit more a s´po del-e
Thuj Mahmutit more ndaq o me dalë se Dovleti ty t´ka falë
Me m´pas falë Dovleti mu me asqer smë kish rrethu-e
Me asqer o me izbashllar jam mbet vetem veq me nji djalë
Vet dytë more vet i tretë Kulla ime more lufton vet
Lufton vet o deri n´aksham kajmekamit t´ia lam nji nam
le t´na nin Mbreti n´Stamboll le t´na nin Krajli n´Miskov
le t´na nin Krajli e krajlica po lufton Mahmut Dac Kalisa
O Haziz o djali jem merr shishëhonen e vraj o me rend
Zgedhmi burrat bang e bang t´iu bojme vorret more n´at saraj


Ky tekst u dërgua nga Mazllum Daci,tirane

Dritan Jashari - Krisen Topat N'ate Zabel
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krisen Topat N'ate Zabel".
3. Video është e këngës "Krisen Topat N'ate Zabel", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:


Komente 0