Më mbaj mend (për 1 muaj)

Heshtja

Cigaria u dogj gjer ne fund
Mbi tryeze gjumi me mori
Ne xham era perdet i tund
Dhe hesht koridori.

Me koke ne tryeze te flesh
Te shohesh enderra te blerta
Sa ndot!...Te zgjohesh e prap te gjesh
Ne qoshe te vjellat e lena nga jeta.

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  477

Kartolina (2)

2
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim