Më mbaj mend (për 1 muaj)

S´ka Asgje Per Te Qeshur

S´i kam dashur kurre gjerat e bujshme
Dhe shpesh jam menduar duhan duke pire;
Ka gjera lakuriqe qe sjane te turpshme,
Sic ka dhe gjera te cndershme te veshura mire.

Ja,e verteta rri lakuriqe ngahere,
Ja,dhe genjeshtra me petka rri veshur!
Me thoni:cila ka turpin dhe cila ka ndere?
Kjo qe ju thashe s´ka gje
per te qeshur!

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  100

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet