A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Varferia

Ne Drashovice erdhen italianet
me ndihma me kuti me gjalpe.
U derdhen lebrit nga te kater anet
Me pardesy, me guna, me qylafe.
U hodhen me rrebesh permbi kutite
Dhe gunat mbi kutite I lane
Ata qe topin dje ne Drashovice
nga gryka zinin me Selam Musane.

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  22

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019