Varferia

Ne Drashovice erdhen italianet
me ndihma me kuti me gjalpe.
U derdhen lebrit nga te kater anet
Me pardesy, me guna, me qylafe.
U hodhen me rrebesh permbi kutite
Dhe gunat mbi kutite I lane
Ata qe topin dje ne Drashovice
nga gryka zinin me Selam Musane.

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  22