Kur Zgjohem

Kur zgjohem nga gjumi s’nxitohem,
Ve kembet ne truall i humbur, I vrare,
Ndez nje cigare dhe rri e mendohem
Se c’enderr kam pare.
Keru ndryshoj une nga ty, or i marre!...

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  35