Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Perendise

Dikur kam genjyer nje vajze,
Me vajzen jam tallur…
O perendi e lashte,
Nga une, qe ty s’te besoj,
Prano, te lutem, te falur!

Kam fshehur dikur te verteten
Dhe fjalen s’kam mbajtur…
O perendi e sfilitur me jeten,
Nga une, qe ty s’te besoj,
Prano, te lutem, te falur!

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1