Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Ketri Dhe Iriqi

Foli ketri dhëmbëbrisk:
"Do të bëhem okulist,
t'i fitoj paratë me thasë!..."

Një iriq seç u gajas:
"Ç'do të bëhesh okulist?
S'ka më mirë se dentist.

Kafshët kanë dy sy, o t-rap,
kurse dhëmbët pa hesap..."

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  28

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet