A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pasqyra

Cte thuash o mik i dashur,
Ne jem fajtore vete,
qe rrime ne tryeze te mardhur
Me nje kupe rake e nje qepe.

Qe fjalet i zbrazem te gjitha,
Sic zbrazen pjatat me gjelle te varfer,
Dhe heshtim si dy uritha
Te dale mbi aren e laget.

Cte thush o mik, i ngrate,
Ne jemi fajtore te vetes
Per heshtjen e tryezes se thate
Kesaj pasqyre te jetes.

Te lene si dele te qethur me gershere
Gershere te vjeter krejt te pamprehur!
Ctund koken o mik zemrgjere?
Kjo seshte aspak per te qeshur!...

- poezi nga Dritero Agolli


- Poezia u dërgua nga Fabiana Nika -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019