Më mbaj mend (për 1 muaj)

Driton Salihu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Suharek 
BIOGRAFIA: Driton Salihu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Rrjedh nga nje familje e arsimuar, familjarisht trashigojn zè te bukur por tè pa kultivuar. Dritoni si femij ne moshen 10 vjeqare theriste ezanin aq veqant te konponuar ku degjuesit po u qetesonin. Si nxenes ishte formues i korit ne shkollen e mesme Alaudin ne Prizren nga sukseset e tij shperblehet nga drejtoriati shkolles me editim te nje albumi. Pas perfundimit te shkolles se mesme po merr rrugen e studimit ne Siri, sapo arriti ne Stamboll po...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Samir Durmishi

Bujar Ramadani

Ferki Shala

Nisret Krasniqi

Shpend Limani

Naim Qukiqi

Gazmend Hyda

Orhan Regjepi

Avdush Krosa

Egzon Abazi

Tags: Driton Salihu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet