A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Driton Sopa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Suharekë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Driton Sopa is a popular singer and songwriter. Shkollen fillore dhe te mesmen i mbaroi ne Suhareke ndersa studimet i vazhdoi ne Prishtine per Juridik. Qe nga mosha 10 vjeqare, u mor me volleyball ku pati shume sukses dhe gezon shume çmime. Pastaj filloi te merrej me muzike, ku beri disa kenge te veta si dhe per shume artist te tjere. Paralel me muziken filloi edhe si moderatore per disa vite radhazi. Vitet e fundit njihet shume per menagjimin online te shume artisteve dhe politikaneve shqipta...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dardan Aliu

Samir Aliu

Fikret Bislimi

Valon Rama

Faruk Visoka

Ergin Brahimi

Astrit Bejta

Edi Krasniqi

Adrian Rusta

Hysen Smajli


Tags: Driton Sopa, Driton Sopaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019