A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dryton Deqanasi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Driton Lokaj
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dryton Deqanasi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Driton Lokaj "Dryton Deqanasi", ne Moshen 10 vjeqar u Shperngul Ne Zvicerr Me Saksisht Ne Neuchâtel Ku Flitet Gjuha Frengjisht. Ne Vitin 2006 Ja Ka Nisur Per Te Ber Rap & Hip Hop Ne Vitin 2007 Filloj Me Inqizime Proffesionale Dhe Aty e Formoj Grupin V.E.B Ma Saksisht Venat e Bashkume dhe e mban ket emer vet V.e.B a.K.a Dryton Deqanasi Mas pak kohe u njoftu me ReperinShqiptar UniKKatil m'bretin e hip-hopit shqip, ne albumin Kanuni i Katilit Isht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dryton Deqanasi (2009)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Gasso

Mr.Safet

Mr.Trimi

D-Komit

Ylli Trokitës

Lil' Liri

Cyclone

Bx-A

Explicit

Miril


Tags: Dryton Deqanasi, Driton Lokaj, V.E.B, V-E-B, Dryton, Venat E Bashkume, Dryton Deqanasi, Tba

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019