A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dua Lipa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  396
  • Vendlindja:
  • Londër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Dua Lipa është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore, modele me prejardhje shqiptare qe kendon ne gjuhen angleze. Albumi i saj debutues është planifikuar qe të dalë në qërshor të vitit 2017. Prindërit e saj, të cilët janë shqiptarë nga Kosovës, kishin lënë Prishtinën në vitet e 90ta. Kur Dua ishte 13 vjecare ajo u zhvendos me familjen e saj në Kosovë gjate kohës kur shteti shpalli pavarësinë nga Serbia, mirëpo në moshën 15 vjeçare ajo u kthye sërish në Lond...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ava Max

Elhaida Dani

Greta Koçi

Klea Huta

Arilena Ara

Dhurata Ahmetaj

Beatrix Ramosaj

Kejsi Tola

Enca

Era Istrefi


Tags: Dua Lipa

Dua Lipa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019