A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Dua Lipa & Andrea Bocelli - If Only


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  38

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/11/2018

2018-11-02T11:00:01

Stai qui vicino a me
Qua giù, qua giù
Vedrai, vedrai, vedrai
Tu vali si per me
Qualcosa più dell'oro
Qualcosa come un'alba
Che io aspetto

If only we could turn back time
Back to the day we said goodbye
Maybe your heart would still be mine
My love, if only

Don’t they say when you find love
Keep it close, treasure it like the sunset
Like something more than gold
And Did we almost know it
Did we almost have it all
Before we let go

If only we could turn back time
Take back the day we said goodbye
Maybe your heart would still be mine
My love, if only

Ancora si la vita è
Sopra di noi, se sei con me
Maybe your heart would still be mine
My love, if only

Maybe your heart would still be mine
My love, if only

Tu che muovi il mondo
Tu che soffi forte il vento
E il grano


Lyrics submited by Edwarde-Cards (3)

2018-12-10 09:34:57
Stai qui vicino a me
Qua giù, qua giù
Vedrai, vedrai, vedrai
Tu vali si per me
2018-11-08 17:07:34
Don't they say
When you find love
Keep it close
Treasure it
Like the sunset
2018-11-06 09:35:31
If only we could turn back time
Back to the day we said goodbye
Maybe your heart
would still be mine
My love, if only

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019