A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dulce Maria

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47
  • Emri i Vërtetë:
  • Dulce María Espinosa Saviñó
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Dulce Maria është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dulce María Espinosa Saviñón is a Mexican actress and singer-songwriter. She's been part of several music projects, most notably pop group RBD from 2004 to 2009, which originated from the successful telenovela Rebelde (2004–2006), and sold 20 million albums around the world. Since 2009, after signing to Universal Music, Dulce María has released two solo albums: Extranjera (2010) and Sin Fronteras (2014). Dulce María was born on December 6, 198...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Maite Perroni

Eleftheria Eleftheriou

Shy'm

Jennifer Peña

Poli Genova

Indila

Edurne

İrem Derici

Elena Ristevska

Paola


Tags: Dulce Maria, Rbd

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019