A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dule Malindi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  36
BIOGRAFIA: Dule Malindi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Një klarinetist shqiptar që luan muzikën popullore popullore tipike të qyteteve jugore të vendit. Ai ka regjistruar një album për etiketën Shqipja Master Studio. Në Nëntor 2013, Dule Malindi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Laberi Dhe Toskeri", në bashkëpunim me Paro. Më datë 3 Shkurt 2015, Dule Malindi publikon videoklipin "Dashuri Moj Hallemadhe", në bashkëpunim me Paro Ziflaj. Më datë 14 Korrik 2016, Dule Malindi publikon vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Mu Lodhe O Dado ç'mu Lodhe


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Nimet Sulkaj

Ylli Alushaj

Altin Malo

Klordian Rama

Emiljano Dhe Grupi

Perlat Pashaj

Redi Penko

Bledar Hoxhaj

Sokol Fejza

Gramoz Tomorri


Tags: Dule Malindi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019