A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  259
  • Emri i Vërtetë:
  • Abdulla Reçku
  • Vendlindja:
  • Cërvicë (Kerçove) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Duli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic, Duli rrjedh nga një familje muzikantesh popullore. Babai i tij eshte ndare nga jeta që ne moshe te re dhe ishte gjithashtu muzikant i rralle e me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij, Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Se Bashku Me Ju (2014)

Më Mungon (2014)

Vetem Per Ju (2014)

Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes (2013)

Per Disponimin Tuaj (2013)

Je Perfekte (2013)

Vendi Jone I Vjeter (2012)

Fjalet E Zemres (2011)

Ah Dashuria (2010)

Malli Per Atdheun (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Dashnija E Vjeter
Ata Sy
Haram
Ma Ke Synin
Çiko, Çiko
Më Mungon
A Ndihesh Fajtore
Shkoj Vera
Zemer
Shkojna Bojna


Përkthime (11)


Artistë Të Ngjashëm:

Keli

Erkan Musliu

Xheni

Halil Bilalli

Ylber Aliu

Blerim Lutfiu (Beli)

Argeton Dervishi

Zyber Avdiu

Besnik Salihu

Florimi


Tags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku

Duli në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019