Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Duli

Tags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku

Vendlindja: Cërvicë (Kerçove)   
Duli është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic. Rrjedh nga një familje muzikantesh popullore, babai i tij që shumë i ri u nda nga jeta, po ashtu ishte një muzikante i rralle me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë këngëtare e ka...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Duli ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  153

Vetem Per Ju (2014)

Më Mungon (2014)

Je Perfekte (2013)

Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes (2013)

Vendi Jone I Vjeter (2012)

Fjalet E Zemres (2011)

Ah Dashuria (2010)

Malli Per Atdheun (2009)

Nje Lot Per Ty (2008)

Meso Si Dashurohet (2007)Ata Sy
Shkojna Bojna
Më Mungon
Fiksim
Genjeshtare
A Ndihesh Fajtore
1 Sen
Hajde Xhanem
Dy Here Dashurohem
Shkoj Vera

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime (11)
teksteshqip.com © 2007 - 2017