Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Eja, Eja Zemër Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pa ty shpirt s`po kalon nata
pa ti prek flokët e gjata
o sa rënd e o sa vështir
mos me thënë natën e mir

O sa rënd po shkon sahati
ndoshta kshtu e paska fati
qysh them mir kur s`jam rahat
zemra m`qan kur s`te kam ngat

Refreni:
Eja eja zemër te vendi i vjetër
dhe një her me u taku
me ta thën tvërtetën nuk e du as jetën
nëse ti nuk je me mu

Kush e di si mgjen sabafi
s`ndalet loti s`ndalet vaji
për ty jet e re fillon
e për mu gjithcka mbaron

O sa rënd po shkon sahati
ndoshta kshtu e paska fati
qysh them mir kur s`jam rahat
zemra m`qan kur s`te kam ngat

Refreni:
Eja eja zemër te vendi i vjetër
dhe një her me u taku
me ta thën tvërtetën nuk e du as jetën
nëse ti nuk je me mu...


Ky tekst u dërgua nga NinaDuli
Publikimi: 30/06/2009


Duli - Eja, Eja Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja, Eja Zemër".
3. Video është e këngës "Eja, Eja Zemër", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Duli:


Komente 0