TEKSTESHQIP

Duli
Xhelozia Dhe Inati
Lyrics

Kush s'beson ç'ësht dashuria
E vraft zoti jalla perendia

Kur te dua unë hallkut le ta flas
Ata qe s'kuptuan zoti le ti vras (x2)

Xhelozia the inati
na prishen rahatin
Se mendojn ket dashuri,
qe shkatrron a axhami

Dashuria o më ka shkrumue
Shpirt e zemër o mi ka pervlue
Mos ndegjo çka flasin hallku
Prej inati ujë ju bëhet gjaku

Xhelozia the inati
na prishen rahatin
Se mendojn ket dashuri,
qe shkatrron a axhami

DËRGOI: