Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1914-1953)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Dylan Marlais Thomas
  • Vendlindja:
  • Uplands, Swansea 
BIOGRAFIA: Dylan Thomas është një shkrimtar i huaj. Dylan Marlais Thomas ishte poet dhe shkrimtar i Uellsit, veprat e të cilit përfshijnë poezitë "Mos ecni mirë në atë natë të mirë" dhe "Dhe vdekja nuk do të ketë sundim", tregime dhe transmetime radiofonike të tilla si Krishtlindja e Fëmijës në Uells dhe Portreti i Artistit si Qen i Ri. Ai u bë shumë popullor në jetën e tij dhe mbeti kështu pas vdekjes së tij të parakohshme në moshën 39 vjeçare në New York City. Deri atëherë ai kishte fituar një r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Artistë Të Ngjashëm:

Edmund Spenser

Xhorxh Gordon Bajroni

James Joyce

Gérard de Nerval

Hermann Hesse

Artur Rembo

Oktavio Paz

Erich Fried

T. S. Eliot

Erik Stinus


Tags: Dylan Thomas

Krijo Një Kartolinë