Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ed Sheeran

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  59
 • Emri i Vërtetë:
 • Edward Christopher Sheeran
 • Vendlindja:
 • Hebden Bridge, West Yorkshire 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ed Sheeran është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Këngëtari dhe tekstshkruajtësi Edward Christopher ”Ed” Sheeran u transferua në Londër në 2008-ën për të vazhduar karrierën e tij në fushën e muzikës. Në fillim të vitit 2011, Sheeran publikoi një album me titull “No. 5 Collaborations Project” i cili tërhoqi vëmendjen e Elton John dhe të Jamie Fox. Pas kësaj ai nënshkroi një kontratë me Asylum Records. Albumi i tij debutues u hodh në treg pak kohë më vonë me pjesë të tij kenget “The A Team” dhe “L...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

James Arthur

Faydee

Nick Jonas

Justin Bieber

Iyaz

Jason Derulo

Tom Boxer

Tiziano Ferro

Nelly

Sami Yusuf


Tags: Ed Sheeran

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet