Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edea Demaliaj

Edea Demaliaj
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  101
Këndon kryesisht: pop

Edea Demaliaj është këngëtare e njohur. Edea Demaliaj është vajza e kantautorit të njohur, liderit të grupit “Djemtë e detit” Gentit. Kur ajo sapo po hidhte hapat e saj të parë në muzikë, babai i saj nuk mund të mos i ndante këto emocione pozitive me miqtë e tij.
“Miqtë e mi! Kënga e parë e Edeas si Kantautore prezantuar për herë të parë në Worship-fest. Ndjehem i emocionuar dhe i privilegjuar pasi tani po krijon identitetin e saj” ka shkruar në Facebook, këngëtari rreth një vit para se të ndahej nga jeta në moshën 40 vjeçare.

Në Gusht 2008, Edea Demaliaj & Ergys Jahelezaj marrin pjesë në Festivali I 46-te Shkoder me këngën "Jam I Lashtë E Jam Shqiptare".

Në vitin 2015, Edea Demaliaj shpallet fituese në X Factor Albania 4.

Më datë 21 Maj 2016, Edea Demaliaj publikon videoklipin "Ne".

Në Dhjetor 2016, Edea Demaliaj merr pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Besoj Në ëndrra".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

E bija e

Gent Demaliaj

Fituese e

X Factor Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Edea Demaliaj »

Komente 1