Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Furra

Tags: Edi Furra

Vendlindja: Gjakove      Mosha: 39 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Luani  
Edi Furra është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Ai jeton ne Gjakove dhe kendon ne zhanrin e muzikes popullore gjakovare qytetare, te cilen e ka ne tradite nga babai dhe xhaxhai i tij, Talib Furra. Ai momentalisht eshte nje nder kengetaret me te mirenjohur kosovare. Edi Furra kendon bashke me vellain e tij te madh Fatos Furra. Edi eshte i martuar dhe ka dy femije....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Kenge Dhe Valle (2016)

New Album (2013)

Së Bashku T'këndojmë (2011)

Jemi Mbëledhur Të Festojmë (2008)

Sytë E Tu (2000)


» Dërgo Një Këngë »


Fol Fol
Sekretet E Mia

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017