Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edi Kala

Tags: Edi Kala, Edi Kalo

Vendlindja: Rrogozhinë      Mosha: 27 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Shigjetari  
Edi Kala është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Deri me tani Edi numeron dhjetera kenge dhe videoklipe si: "XHELOZIA", "SKA SI RROGOZHINA", "ME KA ZENE DASHNIA", "XHAN MOJ E VOGLA XHAN" etj. Prezent ne evente te ndryshme familjare, ne koncerte brenda dhe jashte Shqiperise. Edi i ka dedikuar dy kenge qytetit te tij, e para "SKA SI RROGOZHINA" me te cilen larteson vlerat e qytetit dhe e dyta ka realizuar per here te pare himnin e skuadres se futbollit "EGNATIA"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017