TEKSTESHQIP

Edi Sopa
E Kam Dasht
Lyrics

Si te jem mire si te jem e qete
Ma sjam me ty kam mbetur vet
Kujt ja ke dham krejt at dashni
M'thojshe te mbaj n'zemer veq ty

M'paska rrejt, m'paska rrejt

REF. 2x:
E kam dasht bash si syt e ballit
teper e kam dasht
kane me u knaq zemra e dushmanit
kurr sna shohin bashk

Ah fusherim zemra ka me gjet
dhimbjet m'kan mujt
pa ty s'ka jete
Kujt ja ke dhane krejt at dashni
M'thojshe te mbaj n'zemer veq ty

M'paska rrejt, m'paska rrejt

REF. 2x:
E kam dasht bash si syt e ballit
teper e kam dasht
kane me u knaq zemra e dushmanit
kurr sna shohin bashk
INFO
Autor i vijës melodike dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Valon Biba, teksa autor i orkestrimit është Artan Mezini (Arti Rec).