Edijan Muhaxheri
Edijan Muhaxheri
Edijan Muhaxheri
  • Vendlindja:
  • Pejë
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Janar 1995
  • Horoskopi:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Edijan Muhaxheri është këngëtar i njohur. Edijani është një këngëtarë i talentuar në të gjitha zhanret muzikore. Ka një zë që dallon nga të tjerët dhe është i mirëpritur kudo. Lidhur me muzikën Edijani filloi të këndojë që në moshën e re duke i përcjelur hapat e babit të tij. Edijani këndonte në koncerte që oranizonte shkolla për ditëlinjde të shkollës por edhe programe festive që mbaheshin në qytetin e Pejes për festat Kombëtare. Gradualisht aktiviteti i tij prej këngëtari po rritej përditë e më shumë siq thotë edhe vetë Edijani: me ndihmen e zotit arrita deri këtu dhe nuk do të ndalem sepse publikut do t'i ofrojë gjithnjë një risi dhe knaqësi.
Deri më tani është paraqitur kudo mbrenda dhe jashtë vendit. Djal bujar dhe fisnik i cili ndihmon shumë të tjerët sidomos familjeve që gjinden në kushte të vështira ekonomike dhe shpirtërpre.

Më datë 31 Mars 2011, Edijan Muhaxheri publikon videoklipin "Shoqja I Thot Shoqes".

Më datë 21 Janar 2013, Edijan Muhaxheri publikon videoklipin "Jeten Ma Ke Prish". Teksti u shkrua nga Suzana Fazliu. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 5 Mars 2018, Edijan Muhaxheri publikon videoklipin "Dashnia Vjeter".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: andizhara andizhara  Komente 1