TEKSTESHQIP

Edijan Muhaxheri
Mesazhin Ta Qova
Lyrics

e kam dit se ti ke nje
te dashur o shpirt un gjithmon
te kam dashuru prita ket nat
vite te tera me thon se m ke
mungu kendova kengen tende oj
zemer te kuptosh se shum te du

2x

njeher pata fat me ta puth
at dor le te mbetet kenga
deshmitari jon

me pas tjeter qe ty zemer
s te meriton tash me shoqet
e tua ti po rin un nga nje skaj
mesazh te qova te shpreha
dashurin i fort u bera nga zemra
nxora ate qe ndjeja per ty

ref 2x

Mesazhin ta qova ty ne
telefon kthema dhe ti zemer
Shpirti po me vlon.

DËRGOI: