Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Edison Bregu

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
BIOGRAFIA: Edison Bregu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Edison Bregu ka lindur ne Korçe, jeton ne Greqi ku edhe ka kryer studimet. Edisoni perveç se kendon muzike rock, ai i bie kitares dhe ne te shumten e rasteve shkruan edhe tekstet e kengeve te tij. I ati e ka ndihmuar t’I bjere kitares. Fillimisht e ka nisur me serenatat korcare, me pas ka vazhduar me muziken e lehte dhe tashme ka perfunduar tek muzika rrok. Më datë 27 Qershor 2008, Edison Bregu publikon videoklipin "Ja Ku Jam". Më datë 5 J...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gledi

Evans Rama

Renis Gjoka

Gima

Sheki Hoxha

Andos

Naser Berisha

BB Poqi

Gjergj Jorgaqi

Edi King

Tags: Edison Bregu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet