A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edit Mihali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  41
BIOGRAFIA: Edit Mihali është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Me nje ze te rralle ne muziken operistike, Edit Mihali fale punes dhe karrieres te gjate ne skene, prej kohesh gezon titujt “Artiste e Merituar” dhe “ Mjeshtre e Madhe”. E pranishme gjithmone ne aktivitetet e Teatrit te Operas dhe Baletit, per pianisten Lindita Kotorri, puna me Editin eshte impenjative. “Kur punon me nje njeri qe nuk toleron asgje, pra lexon nje partiture si e ka krijuar kompozitori, atehere une them se eshte nje kenaqesi e plote...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Naile Vathi

Besa Breca

Luiza Çako

Shpresa Spaho

Shpresa Gashi

Alma Velaj

Irma Gurakuqi

Lumnije Menxhiqi

Entela Ilirjani

Sevi


Tags: Edit Mihali, Edit Mihali

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019