Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Edita Abdieski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Bern 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edita Abdieski është një këngëtare e njohur. Edita Abdieski ose Edita Abdiu është fëmija më i madh i lindur nga prindërit shqiptarë me origjinë maqedonase dhe malazeze. I ngritur në një shtëpi myslimane së bashku me tre vëllezërit e motrat më të reja, ajo kaloi shumë fëmijëri në lagjen Bern të Bümpliz-Oberbottigen, ku u regjistrua në shkollën fillore dhe të mesme. Babai i saj vdiq nga kanceri në vitin 1992. 11 vjeçe, Abdieski u bë pjesë e grupit të saj të parë të shkollës dhe në moshën 13 v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareOne (2010)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Jasmina Sahiti

Kaltrina Molliqaj

Arjeta Zhuta

Xhuli

Deniza

Leonida Marjakaj

Arita Fejzullai

Valbona Peraj

Blinera Krasniqi

Fjolla Krasniqi

Tags: Edita Abdieski, Edita Abdiu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet