A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edlir Begolli

Choose star rating

Rating:  2.9 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Çorovode 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
BIOGRAFIA: Edlir Begolli is a popular songwriter. AUTOBIOGRAFI: Prsh. Une jam vet Edliri dhe muziken e kam filluar ne moshe te vogel. Ne vitin 2000-2004 kam kryer liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane per Fizarmonike dhe me pas Fakultetin e Arteve Te Bukura, ku jam diplomuar ne degen e Kompozicionit. Kam punuar ne Studion Jess Discography me dublime filmash ne shqip, ku pjeserisht jam marre me muzikat. Kam shkruar kenge per shume artista si kompozime ashtu edhe orkestrime....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Arjon Gjini

Valter Beqo

Vani Rushiti

De Vox

Besar Likaj

Gridi Kraja

Vigan Sulejmani

Ocko Vasilkovski

Granit Gashi

Adis Ismaili


Tags: Edlir Begolli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019