Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Edlir Begolli
  • Vendlindja:
  • Çorovode 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  21

Edlir Begolli është autor këngësh dhe këngëtar i njohur. AUTOBIOGRAFI:
Prsh. Une jam vet Edliri dhe muziken e kam filluar ne moshe te vogel. Ne vitin 2000-2004 kam kryer liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane per Fizarmonike dhe me pas Fakultetin e Arteve Te Bukura, ku jam diplomuar ne degen e Kompozicionit. Kam punuar ne Studion Jess Discography me dublime filmash ne shqip, ku pjeserisht jam marre me muzikat. Kam shkruar kenge per shume artista si kompozime ashtu edhe orkestrime.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet